Çamaşır Makinesine Yorgan Yerleştirme Tüyosu! Tek Bir Hareketle Çözülüyor

Bahar temizliğine öncelikle yorganları yıkamak veya yıkatmak gerekir. Bunun için, yorgan ve battaniye gibi eşyaları yıkayıp, temiz bir şekilde dolaplara yerleştirmelisiniz.

Yorganı kuruyken çamaşır makinesinin içerisine yerleştirmek kolay iş değildir.

Bu nedenle çoğu evde yorganlar kuru temizlemeye verilir. 9 kiloluk ve üzeri yıkama hacmine sahip makinelerde yorgan ya da battaniye yıkanabilir. Yorganı çamaşır makinesine sığdırmak ise maharet istiyor. Eğer çamaşır makineniz uygun büyüklükteyse tavsiye ettiğimiz çöp poşeti yöntemini kullanarak bu işi kolaylaştırabilirsiniz.

YORGAN YIKAMANIN PÜF NOKTASI

Bazı yorganlar çamaşır makinesine sığmaz. Yorganı veya battaniyeyi bir çöp poşetine koyun ve hava geçirmeyecek şekilde kapatın.

Elektrikli süpürge kullanarak poşetin içindeki havayı boşaltın. Yorgan, çamaşır makinesine sığacak kadar küçüldüğünde, makineye yerleştirin.

Yorganı makineye yerleştirdikten sonra çöp poşetini çıkarabilirsiniz. Çöp poşetini makineden çıkarmayı sakın unutmayın.

YIKANAN YORGANIN KÜÇÜLMEMESİ İÇİN BUNLARA DİKKAT

Yorganlar, çamaşır makinesine girdiğinde ıslanınca küçülebilir. Özellikle yün ve pamuk yorganların çamaşır makinesinde yıkanmama nedeni bu olabilir. Çünkü doğal malzemelerden yapılmış yorganlarda daha sık görülüyor.

Yorganın küçülmesinin önüne geçmek için yıkama talimatlarına dikkat etmek ve doğru deterjanı kullanmak da önem arz ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir